Korek do brodzika – jak wybrać?

Korek pełni w rodzinie ważną funkcję. Choć rzadko korzystamy z niego w trakcie codziennej kąpieli, to jednak w niektórych sytuacjach okazuje się niezastąpiony. Jeśli pragniesz wykąpać w brodziku swoje maleństwo, swojego pupila (np. psiaka) lub wykorzystać w inny dowolny sposób (pranie ręczne) wówczas konieczne będzie dysponowanie dopasowanym do ujścia korkiem. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane kategorie korków dedykowanych do brodzików prysznicowych.

Korek – dostępne i polecane rodzaje 

Korek typu click-clack to pierwszy chętnie wybierany typ. To korek typu automatycznego, działający w oparciu o mechanizm sprężynowy. Jest często obecny w zestawie wraz z syfonem, który kupujesz do brodzika. Jego obsługa jest prosta, a same korki wykonane są często z wytrzymałych tworzyw – miedzi lub chromu. Korek taki jest też łatwy w czyszczeniu. Możesz rozkręcić cały mechanizm i skręcić z powrotem, w międzyczasie dokładnie oczyszczając jego wnętrze. 

Korki uniwersalne to najczęściej wybierana alternatywa względem powyższych. Są to korki wykonane z elastycznych tworzyw sztucznych, które po umieszczeniu na dnie zbiornika dopasują się do jego powierzchni. Pod wpływem nacisku wody, przylegają bezpośrednio do podłoża, tworząc wokół niego solidną barierę. Zaletą wyboru tego typu korków jest możliwość ich stosowania w różnych miejscach – nie tylko w brodziku, ale także umywalce i zlewie. 

Zakup korka typu click-clack jak i automatycznego jest prosty. Oferują je markety budowlane, e-sklepy sanitarne, a także wielobranżowe sklepy wielkopowierzchniowe. Polecamy korzystać z usług polskiego dostawcy rozwiązań sanitarnych pod linkiem: https://superlazienki.pl/k/prysznice/syfonykorki/.