VIPA

Źródło: https://magsteron.pl/

Czym wyróżniają się sterowniki VIPA 300S w technologii SPEED7 i co łączy je z PLC firmy Siemens?

VIPA 300S to sterowniki bazujące na nowoczesnej technologii SPEED7, należące do najszybszych urządzeń tego typu konfigurowanych za pomocą narzędzia STEP7. Modele z tej serii stanowią bardzo dobrą alternatywę dla konkurencyjnych produktów marki Siemens z serii S7-300, które są do nich podobne pod względem budowy. Niemałą zaletą jest fakt, że sterowniki 300S są kompatybilne z modułami rozszerzeń w systemie SIMATIC S7 i mogą być z nimi montowane na jednej szynie. Oba PLC są też programowane za pomocą tego samego narzędzia, czyli STEP7.

Szybkość i wydajność pracy

Jednostki centralne sterowników z tej serii wspierane są przez zintegrowany koprocesor, co znacząco podnosi wydajność pracy urządzeń. CPU występują w kilku wersjach, włącznie z modelami podstawowymi o określonej liczbie wejść i wyjść oraz bardziej zaawansowanymi wariantami obsługującymi magistralę SPEED-Bus, komunikację Ethernet czy interfejs Fieldbus Master. Duża wydajność i szybkość pracy sprawiają, że sterowniki te do minimum ograniczają czas cyklu. Podstawowe wersje jednostek centralnych dedykowane są przede wszystkim prostym i małym aplikacjom, w których kluczowe znaczenie ma niski koszt eksploatacji. Zaawansowane modele mają natomiast znacznie bogatszy zakres zastosowań.

Sprawna realizacja operacji

Sterowniki z tej serii wykorzystywane są zarówno w rozproszonych, jak i scentralizowanych układach sterowania. Urządzenia te działają na podstawie zasady zero-jedynkowej, a ich główną funkcją jest uruchamianie oraz wyłączanie różnych elementów wykonawczych maszyn i całych systemów. Sterowniki posiadają odpowiednią ilość układów wejściowych i wejściowych, które pozwalają na szybkie przekazanie danych dotyczących stanu obiektu oraz realizowanych czynności. Za zapisywanie oraz analizowanie informacji odpowiada szybki mikroprocesor, a poszczególne polecenia weryfikowane są w kolejności określonej w programie. Dane układów odczytuje system operacyjny, który odpowiada za sterowania elementami wykonawczymi maszyny.

Możesz również polubić