Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, bo nieznany nam jest numer, który wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas rozmowa często się urywa. Da się mimo tego w inaczej poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, bo one już od lat nie spełniają swoich zadań. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale internetowe, jakie interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy więc na tego typu stronę i następnie wklepmy do jej komórki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, bo również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować wiadomości o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych stron. Róbmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Możesz również polubić